Jaka jest wysokość oprocentowania kredytu? Znajdź maksymalny limit oprocentowania kredytu

Optymalizuj koszty miesięczne – KREDYT123.PL

Oprocentowanie stałe czy zmienne?Optymalizuj koszty miesięczne

Wiele osób szuka różnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy w wielu aspektach życia. Podpowiemy Ci jak założyć konta bankowe, jak zoptymalizować swoje oszczędności i pożyczki.

Jeśli masz szczęście, możesz otrzymać darmowe konto osobiste. Oczywiście suma pieniędzy, która zostaje, zazwyczaj nie jest spektakularna, ale zawsze to jakiś grosz, który można wydać na przyjemności. Prawdą jest, że średnia kwota miesięcznych odsetek nie jest oszałamiająca. Dla przykładu, użytkownicy aktywnego Alior Sync mogą odzyskać aż 5% wszystkich swoich miesięcznych wydatków na zakupy online do kwoty 1250 zł. Muszą jednak przelać na darmowe konto osobiste swoje saldo bankowe, wpłacić do banku na co najmniej 10 000 zł lub zaciągnąć kredyt na co najmniej 3000 zł.

Dobry ROR to darmowy ROR

Wybierz bank, z którego usług będziesz mógł korzystać zarówno przy przelewach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, wypłatach i bankowości, jak również przy korzystaniu z najważniejszych usług w swoim kraju. Opłaty mogą się kumulować w czasie, a koszty obsługi konta bankowego mogą wydawać się wysokie, ale inne opłaty, które ponosisz i obsługa konta, z której korzystasz, najprawdopodobniej są tego warte.

Płać kartą, nie za kartę

Innym sposobem na uniknięcie opłat za karty płatnicze jest zmiana nawyków na koniec każdego miesiąca, gdy suma na koncie osiągnie pewien poziom. W ten sposób będziesz mógł zachować cały stan konta. Wystarczy, że użyjesz karty kredytowej lub debetowej wystarczająco dużo razy, aby osiągnąć saldo na koniec miesiąca w wysokości 200 zł, a Twoja miesięczna opłata będzie BEZPŁATNA!

NetcreditUważaj na kredyty

Podczas gdy zamknięcie wszystkich kart kredytowych i spłacenie długu może wydawać się najlepszą alternatywą, prawda jest taka, że nie jest to realistyczne dla większości ludzi. Pewna forma planu płatności i odsetek może być potrzebna do utrzymania rozsądnego budżetu i to jest to, gdzie karty kredytowe i debetowe wchodzą w grę. Podczas gdy łatwiej jest zamknąć konto kredytowe niż debetowe, jeśli możesz zamknąć swoje karty kredytowe, nadal możesz uniknąć wielu opłat.

Istnieją dwa sposoby na ocenę posiadanych produktów. Po pierwsze, należy dokładnie przyjrzeć się, które z nich nie są używane, a które leżą w domu. Takie zaniedbane przedmioty powodują również naliczanie kolejnych opłat na koncie. Poza tym rozsądnie jest co roku zwracać nieużywane karty kredytowe. Karta, której używasz do zakupów, może również obniżać Twoją ocenę kredytową, ponieważ na karcie ustalany jest nowy, niższy limit.

W przypadku niektórych instytucji finansowych decyzja o tym, kiedy potrzebna jest karta kredytowa, jest decyzją racjonalną. Zamiast polegać na awaryjnej gotówce, którą trzymasz na swoim koncie oszczędnościowym, być może podejmowałbyś lepsze decyzje finansowe, gdyby nigdy nie zaproponowano Ci karty kredytowej. Chodzi o to, aby rozważyć korzyści i koszty tego, czego faktycznie chcesz i potrzebujesz, a nie tego, ile mógłbyś zapłacić, aby to uzyskać.

Skonsoliduj zobowiązania

Konsolidacja kilku małych pożyczek skutkuje dłuższym okresem spłaty wszystkich z nich. Ten dłuższy okres spłaty stwarza wiele problemów, ponieważ pozwala spowolnić Twoją sytuację finansową. Jeśli masz już zaległości w spłacie dwóch lub więcej małych pożyczek, ryzyko przejęcia większej pożyczki będzie wyższe ze względu na zwiększone koszty monitów, dodatkowych rat i negatywnej historii kredytowej, którą to wygeneruje.

mikrokasaIle można miesięcznie zaoszczędzić?

Pan X potrzebuje dodatkowej pomocy, aby podjąć właściwą decyzję. Musi oszczędzać dla siebie, ale postanowił skorzystać z własnych oszczędności i przenieść konto do większego banku z niższymi opłatami. Z pomocą bezprowizyjnej karty płatniczej postanowił dokonywać częstych transakcji w wysokości 100 zł miesięcznie. Dokonując przelewów w wysokości 100 zł na inne konto w innym banku, zaoszczędził w dużym stopniu pieniądze. Oznaczało to jednak, że w nowym banku nadal będzie musiał płacić 4 zł od każdej transakcji (opłaty były takie same jak w banku A). Po dokładnym przeliczeniu miesięcznych kosztów utrzymania oszczędności w banku A przez jakiś czas, zdecydował się na przelew do większego banku z niższymi opłatami. Bank B, dzięki darmowym przelewom internetowym i darmowym wypłatom ze wszystkich bankomatów, nie pobierał od pana X opłat za prowadzenie konta, a jedynie za przelewy.

Dzięki instrukcji pracownika banku i pomocy wnuka, pan X nauczył się korzystać z bankowości elektronicznej. Pozwoliło mu to uniknąć opłat za przekroczenie salda, które mógłby ponieść. Co więcej, udało mu się uniemożliwić nowemu bankowi otwarcie rachunku bieżącego, dzięki czemu zaoszczędził na miesięcznej opłacie w wysokości 60 złotych. Dzięki temu zaoszczędził 372 złote rocznie, czyli ponad 14 200 złotych w ciągu dekady, co daje mu oszczędności na poziomie prawie 5 100 złotych w ciągu dekady.

Jak widać, optymalizacja miesięcznego rachunku jest możliwa. Często można sporo zaoszczędzić decydując się na zmianę banków. Kiedy już to zrobisz, czas zapoznać się z kilkoma innymi propozycjami banków i wybrać najbardziej atrakcyjną alternatywę. Z tych oszczędności można przeznaczyć część na drobne przyjemności, które są dostępne bez żadnych ograniczeń finansowych. Dlatego często można wydawać pieniądze na małe i nieistotne przyjemności.

Optymalizuj koszty miesięczne – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *