Uwaga na oszustów! Nowy sposób - telefony z Afryki.

Niedopięte finanse Polaków. Zadłużamy się w bankach i w rodzinie. – KREDYT123.PL

Równolegle właściciel marki kokos.pl (firma zajmująca się pośredniczeniem w pożyczkach społecznościowych) przeprowadziła własne badania o podobnej tematyce.

Wyniki są następujące:
– większość ankietowanych tj. 70% z prośbą o pożyczkę/kredyt zwraca się bezpośrednio do banku
– zdecydowana większość pozyskanych środków finansowych jest przeznaczona na bieżące potrzeby i wydatki
– 60% pytanych jest zainteresowana kwotą od 100  do 1. 000 zł.

Polacy nie mają większych oporów, aby pożyczyć pieniądze członkom swojej rodziny, przyjaciołom lub znajomym. Pod warunkiem, że środki te zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby (na zakup mieszkania lub zorganizowanie wakacji pożyczyć zdecydowałyby się tylko 3% pytanych)

Nieco inne dane i bardziej szczegółowe wyniki uzyskali eksperci z Idea Expert. Rezultat ich pracy przedstawiamy w diagramie poniżej.

Badanie zostało przeprowadzone wśród klientów oddziałów Idea Bank. Osoba ankietowana miała odpowiedzieć na pytanie: Na co przeznaczysz otrzymane pieniądze z kredytu?

polacy_zaciagaja_coraz_wiecej_pozyczek

 

Natomiast, jeżeli chodzi o spłatę zaciągniętych zobowiązań ich odsetek wynosi aż 97% (jednak z zastrzeżeniem, że spora część z tych płatności odbywa się po ustalonym przez strony terminie zwrotu). W naszym społeczeństwem zagadnienie pieniędzy w dalszym ciągu stanowi temat tabu. Nie lubimy się upominać o zwrot pieniędzy (w szczególności, jeżeli dłużnikiem jest osoba nam bliska), nie potrafimy rozmawiać o pieniądzach i czujemy się niekomfortowo żądać zwrotu bądź, co bądź należnych nam środków.

Dodatkowo zdecydowana większość badanych chce wiedzieć, w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze, które pożyczamy (tylko dla 10% ankietowanych nie ma to żadnego znaczenia).

 

Niedopięte finanse Polaków. Zadłużamy się w bankach i w rodzinie. – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *