Wilk syty i owca cała, czyli 8 złotych rad na świąteczne pożyczanie.

Kto może zaciągnąć pożyczkę pozabankową? – KREDYT123.PL

Z finansowania może skorzystać jedynie osoba, która spełnia naznaczone przez parabank zasady. Jednak spełnienie owych warunków, nie decyduje jeszcze o tym, że wnioskodawca uzyska pozytywną decyzję kredytową. Każdy bez wyjątku parabank wymaga od wnioskodawcy, żeby posiadał swoje konto bankowe oraz telefon komórkowy zarejestrowany na własne imię i nazwisko. Są to sztywne reguły, od jakich nie ma żadnych wyjątków. Odmiennym wymogiem jest wiek wnioskodawcy i tutaj między poszczególnymi parabankami zachodzą różnice. Najmniejszy wiek kredytobiorcy jest definiowany z reguły pomiędzy 18 a 21 lat. Maksymalny wiek klienta natomiast zwykle zamyka się w granicach od 65 lat do 75 lat.
Jeśli idzie o dochody, to w żadnej ofercie nie znajdziemy warunku świadczącego o tym, że musimy uzyskiwać zarobki w ustalonej wysokości i z ustalonego źródła.

Rejestry zadłużonych i inne zobowiązania

Nie wszystkie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów w bazach dłużników, ale większa część z nich sprawdza rejestry. Należałoby natomiast podkreślić, że nie każdy parabank analizuje klienta we wszystkich bazach, a to, czy jest on sprawdzany w rejestrze BIK, BIG, KRD, czy ERIF zależy od podmiotowych postanowień firmy pożyczkowej. Najistotniejsze jest to, że żaden z parabanków nie wyznacza czy pożyczkobiorca umieszczony w którymś z rejestrów może skorzystać z finansowania, bądź nie. Wprost przeciwnie parabanki na ogół informują o fakcie, iż każdy klient jest rozpatrywany indywidualnie i posiadanie wpisów w bazach nie przesądza o wydaniu negatywnej decyzji kredytowej. Toteż możemy przypuszczać, że mając nawet wpisy w rejestrach zadłużonych, otrzymamy pożyczkę. W takiej sytuacji pożyczka może zostać nam zaproponowana, w niższej wielkości niż wnioskowaliśmy.

Kto może zaciągnąć pożyczkę pozabankową? – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *