Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie – KREDYT123.PL

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanieZmniejszenie zmartwień związanych z pieniędzmi w czasach, gdy stoimy w obliczu kryzysu gospodarczego, jest zdroworozsądkowe. W ostatnich latach większość ludzi żyła ponad stan i znalazła się w trudnej sytuacji. Zamiast nadmiernie wydawać, powinniśmy kierować się rozsądnymi wytycznymi, tak aby oszczędzać pieniądze w jak najbardziej opłacalny sposób. Wymaga to skupienia się na trzech aspektach: umiarkowaniu wydatków, zdrowym rozsądku w wydawaniu pieniędzy i oszczędzaniu tego, co zostaje. Ten ostatni aspekt nie jest dla wszystkich.

Przegląd praktycznych form inwestowania

Gdy trudno jest uzyskać kredyt, „czarna godzina” może nadejść, gdy jest on naprawdę tani. Jednak w praktyce często tylko za cenę złej inwestycji można znaleźć atrakcyjne okazje, na przykład tanio sprzedać aktywa.

  • Na przykład Lokata Terminowa Meritum Banku oferuje stałe oprocentowanie 8,5% dla depozytów kapitałowych klienta do 5 000 zł i wygasa w ciągu 3 miesięcy.
  • Codzienne depozyty składane są idealne dla konsumentów o nieregularnych dochodach, którzy zazwyczaj mają trudności z zebraniem ryczałtu. „Lokata na Start” w Getinonline jest doskonałym przykładem tego typu rachunku na dzień rozliczeniowy. Zapewnia również oprocentowanie porównywalne z tymi na innych, bardziej typowych kontach obciążonych podatkiem – 8%Możliwe do ulokowania w ten sposób środki dla pojedynczej lokaty nie mogą przekraczać kwoty 10 000 zł.
  • Konta oszczędnościowe to pewny zakład na sukces, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. dbNET Savings zapewnia 10% oprocentowanie przez pierwsze dwa lata na nowych rachunkach.
  • Fundusze Dłużne – te wydają się najbardziej niezawodne w niepewnych czasach, na szczególne wyróżnienie zasługuje ostatnio PZU Dłużny Rynków Wschodnie (grudzień 2011) ze zwrotem ponad 4,2% swoich klientów.

Złotówkowicze nie mogą spać spokojnie. Czy będzie powtórka dramatu z frankiem?Małym druczkiem…

Pod względem finansowym proponowana obecnie lista form inwestycyjnych przypomina gwiazdkę z nieba. Należy jednak zwrócić uwagę również na mniej krzykliwe aspekty tych produktów finansowych, do których należą między innymi:

  • Zapisy na „Lokatę na Start” w Getinonline przyjmowane są tylko do 24 stycznia 2012 roku, zaś jeden klient może założyć nie więcej niż 10 lokat. Nominalne oprocentowanie dla tej lokaty wynosi 6,5% w skali roku;
  • Najwyższe, wynoszące 8,5%, oprocentowanie „Pierwszej Lokaty” w Meritum Banku dotyczy tylko środków w kwocie do 5 000 zł. Lokaty w kwocie do 10 000 zł oprocentowane są już na 7%, zaś powyżej 10 000 zł jedynie 5% – kapitalizacja na koniec okresu deponowania;
  • Promocyjne oprocentowanie dbNET Konta Oszczędnościowego obowiązuję tylko do końca lutego 2012 roku. Nominalnie wynosi ono 8,1%, jednak tylko dla salda nie przekraczającego 10 000 zł, gdy przewyższy ono tę wielkość wyniesie ono wówczas tylko 4,09%.
  • Inwestowanie w fundusze, w tym również te ostatnio najkorzystniejsze, czyli PZU Dłużne Rynków Wschodzących, wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału – co zawsze należy mieć na uwadze, o opłatach za zarządzanie i odkupienie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych nie zapominając!

Oszczędzaj, oszczędzaj i oszczędzaj tak dużo, jak tylko możesz.

Jako naród polski pokazaliśmy, że potrafimy zachować solidarność i znajdować niestandardowe rozwiązania. Dla większości polskich gospodarstw domowych kryzys nie jest pretekstem do ucieczki od problemu, zamiast stawienia mu czoła. Rozwiązaniem może być oszczędzanie finansowe w naszych budżetach domowych, gdzie w miarę możliwości powinniśmy systematycznie oszczędzać.

 

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *