Kredyt konsolidacyjny w 4 krokach – KREDYT123.PL

Kredyt konsolidacyjny w 4 krokach – KREDYT123.PL

Czy warto ubezpieczyć kredyt od utraty pracy?Kredyt konsolidacyjny w 4 krokach

Jak radzisz sobie z zadłużeniem? Czy jest ono ciężarem? W rzeczywistości może być ciężarem. Prawdę mówiąc, spłata długu nie zawsze jest tak łatwa, jak nam się wydaje, ponieważ niektórzy z nas są zadłużeni i prawdopodobnie spędzą jeszcze jeden miesiąc na spłacaniu pieniędzy, które zostały nam naliczone dawno temu. Są też inni zadłużeni na kartach kredytowych, których nie da się spłacić, jeśli nie będziemy co miesiąc płacić dodatkowo.

Czy sprawdziłeś, czy są płatności, które są automatycznie obciążane na twojej karcie kredytowej? Pożyczka konsolidacyjna może pomóc Ci wyjść z długów poprzez pobranie jednorazowej opłaty za pakiet pożyczek, które spłacają grupę długów w czasie. Istnieje świetny sposób na złożenie wniosku i uzyskanie nowej pożyczki bez obciążania Twojego konta przez firmę pożyczkową. Odbywa się to poprzez spłatę zadłużenia z wykorzystaniem kapitału własnego w Twoim domu.

Konsolidacja kredytów jest rozsądnym rozwiązaniem, gdy masz więcej niż dwa zobowiązania finansowe, jednak warto wiedzieć, że przy konsolidacji zyskujesz:

 • kredyt z jednym bankiemi jedną miesięczną ratą.
 • niższa spłata z uwagi na dłuższy okres spłaty.
 • ponieważ nie będziesz już musiał pilnować kilku terminów spłat w miesiącu, pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i wygodę.

Łącząc dotychczasowe zadłużenie w jedno, będziesz mógł skonsolidować swoje długi i uporządkować się finansowo. Jeśli bank weźmie dodatkowe środki na bieżące potrzeby, to da Ci dodatkową kwotę, ale nie będzie ona wyższa od Twojego dotychczasowego zadłużenia.

Kiedy bank może udzielić nam kredytu na mieszkanie, które jest w trakcie budowy?1. Złóż wniosek i skontaktuj się z bankiem.

Już po wprowadzeniu danych przez stronę internetową, tak szybko jak to możliwe (zwykle w ciągu kilku minut) otrzymasz telefon od pracownika banku, którego ofertą jesteś szczególnie zainteresowany. Pracownik ten będzie starał się nakłonić Cię do odpowiedzi na kilka pytań dotyczących oferty:

 • Twój miesięczny dochód netto, czyli suma pieniędzy, które co miesiąc trafiają na Twoje konto
 • Dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz adres, są niezbędne do przeprowadzenia procedury.
 • Dane identyfikacyjne (seria, numer, data ważności) – upewnij się, że masz je łatwo dostępne zanim bank nawiąże kontakt.
 • Pamiętaj, aby znać swoje dane dotyczące zatrudnienia i umowy o pracę na wypadek, gdybyś został zapytany o to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie ma potrzeby wyjmowania wizytówki z portfela, jeśli zostaniesz poproszony o podanie nazwy pracodawcy, adresu lub udowodnienie, że posiadasz NIP.
 • Średnie miesięczne koszty utrzymania.
 • Brak zaległości komorniczych lub alimentacyjnych.
 • Wysokość zobowiązań, które chcesz połączyć – przygotuj informację o wysokości rat.

Aby bank mógł zaoferować Ci konto, musi jeszcze sprawdzić, czy masz zdolność do spłaty zobowiązania.

 • Podczas składania wniosku do banku zostaniesz poproszony o weryfikację swoich danych osobowych. Na podstawie udzielonej przez Ciebie odpowiedzi, prześlemy Twój wniosek do instytucji finansowych w celu wygenerowania listy potencjalnych ofert.
 • Zgoda na kontakt w sprawie ofert handlowych. Jeśli nie chcesz, aby kontaktowano się z Tobą w sprawie promocji, możesz odmówić.

Skonsoliduj swoje zadłużenie w jedną pożyczkę osobistą, a konsultant prześle Ci wszystkie Twoje dane finansowe. Następnie skontaktuje się z Tobą, a proces ten trwa zazwyczaj około trzech dni roboczych.

2. Wizyta w banku.

Po otrzymaniu wstępnej reakcji z banku wiesz, że możesz złożyć wniosek. Musisz jednak sam zdecydować, czy bank jest Tobą zainteresowany i czy warunki, które przedstawia, mają dla Ciebie sens. Pamiętaj, aby nie naciskać na siebie, aby odpowiedzieć poprzez zamknięcie formularza.

Jednakże, jeśli zdecydujesz się wziąć kredyt konsolidacyjny od jednej z firm finansowych, które oferują takie pożyczki online, możesz być pewien, że pożyczkodawca wyśle Cię do najbliższego oddziału banku, aby sfinalizować warunki. Powody takiego postępowania są następujące: większość pożyczek konsolidacyjnych nie jest dostępna online.

 • Jeśli jesteś nowym klientem, bank będzie musiał zweryfikować Twoją tożsamość, aby upewnić się, że posiada wszystkie potrzebne informacje. Jeśli nie mają żadnych danych na Twój temat, najbezpieczniej jest zrobić to wszystko osobiście.
 • Kolejna zaleta, kredyt konsolidacyjny będzie również wymagał więcej dokumentacji niż kredyt gotówkowy. Niektóre banki wymagają od kredytobiorcy nieco więcej informacji przed zatwierdzeniem. Dlatego przed spotkaniem w oddziale zapytaj, jak najlepiej się postarać. Co o tym sądzisz?
 • Skonsolidowanie kredytów zapewni Ci niższe oprocentowanie i zaoszczędzi na miesięcznych spłatach, a także pozwoli na spłatę wszelkich innych długów – na przykład, jeśli masz do spłaty 50 000 zł. Porozmawiaj z ekspertem w swoim banku, który może doradzić plusy i minusy.

Jakie dokumenty lub przedmioty należy przynieść do oddziału?

 • dokumenty zobowiązania, które chcesz połączyć, np. umowy kredytowe
 • Dokument potwierdzający uzyskane dochody (najczęściej jest to po prostu wyciąg z banku z ostatnich 3 miesięcy, który dokumentuje Twoje zarobki)
 • dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty (akceptowalne są także paszport czy karta stałego pobytu)

Musisz pamiętać, aby sprawdzić, czy warunki pożyczki, na które zgadzasz się w oddziale, są takie same, jak warunki pożyczki oferowane Ci przez telefon po złożeniu wniosku.

Czy przekazanie darowizny  wymaga uiszczenia podatku i uzyskania pokwitowania?3. Zawarcie umowy z pożyczkodawcą

Korzystając z CitiDirect-it-on-line nie musisz przychodzić do oddziału banku, ponieważ niektóre banki są skłonne zaoferować Ci kredyt gotówkowy do wzięcia ze sobą. Możesz więc przejść przez standardową procedurę – przyjść do oddziału, porozmawiać o kredycie z konsultantem, a następnie zrealizować kredyt online.

Warto jednak podkreślić, że jeśli zgłosisz się do oddziału dowolnego banku w celu zawarcia umowy, nie powinieneś mieć żadnych problemów ani czuć się niekomfortowo. Profesjonalny doradca umówi Was na spotkanie w dogodnym dla Was terminie, na przykład po godzinach pracy. Ułatwi to Państwu wizytę w oddziale, na przykład w weekendy. Starając się o nową pożyczkę, zawsze powinieneś być przygotowany.

Jak tylko otrzymasz solidną ofertę, nadszedł czas na podpisanie umowy. Gdy to zrobisz, bank zaprzestanie spłacania długów i zaoferuje Ci tylko jedną niską ratę miesięczną.

4. Konsolidacja online

Proces składania wniosku o kredyt konsolidacyjny obejmuje następujące czynności: wypełnienie wniosku, wypełnienie wniosku, a następnie oczekiwanie przez kilka tygodni i/lub miesięcy na zatwierdzenie kredytu.

O pożyczkę możesz ubiegać się w ten sposób: Wypełniasz wniosek kredytowy online, a następnie dołączasz niezbędne dokumenty (dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach, umowy kredytowe) w formie elektronicznej: często wystarczy je zeskanować Wszystko składasz na stronie internetowej banku, a bank sprawdza wszystko i decyduje, czy udzielić Ci kredytu.

Jeśli zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki konsolidacyjnej, powinieneś oczekiwać, że odbędzie się to całkowicie online.

Jakie instytucje finansowe udzielają Ci kredytów konsolidacyjnych online? Należą do nich m.in:

 • Kredyt konsolidacyjny Santander Bank Polska – kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł
 • Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy – kredyt konsolidacyjny do 150 000 zł
 • Kredyt konsolidacyjny T-Mobile Usługi Bankowe – kwota konsolidacji do 200 000 zł
 • Kredyt konsolidacyjny Alior Bank – kwota konsolidacji do 200 000 zł

Kredyt konsolidacyjny można obecnie uzyskać całkowicie online, więc jest to duże ułatwienie. Proces składania wniosku może odbywać się online, a nadzór nad spłatą możesz przekazać instytucji bankowej.

Kredyt konsolidacyjny w 4 krokach – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *