Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez – KREDYT123.PL

Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez – KREDYT123.PL

Ubezpieczenie takie co prawda podnosi koszt kredytu, ale warto z niego skorzystać, gdyż stanowi ono dla nas zabezpieczenie od różnych zdarzeń mogących nam utrudnić lub całkowicie uniemożliwić spłatę. W przypadku utraty pracy oczywiście nie z naszej winy, choroby, czy śmierci ubezpieczyciel przejmuje spłatę kredytu i nasza rodzina nie jest obciążona ratami.

Jak działa ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

W każdym banku ubezpieczenie tego typu jest bardzo podobne i działa na bardzo podobnej zasadzie ubezpieczając od podobnych zdarzeń. Koszt takiego ubezpieczenia jest kredytowany, składka jest pobierana za cały okres z góry i doliczana do kwoty kredytu powiększając go, ewentualnie jest ona rozliczana na poszczególne miesiące i doliczona do poszczególnych rat.

Masz wybór

Ubezpieczenie spłaty kredytu co prawda nie jest obligatoryjne, ale warto je kupić i zyskać dzięki temu komfort spłaty oraz inne korzyści, które banki oferują przy tej okazji. Często banki sprzedając nam kredyt gotówkowy od razu informują czy przy wykupieniu ubezpieczenia zyskamy specjalne warunki cenowe, czyli na przykład niższe oprocentowanie, obniżoną prowizję, ale często też możemy skorzystać z innych ofert specjalnych.

jak splacic kredytyJak sprawdzać takie oferty?

Aby odnieść maksymalne korzyści z faktu wykupienia takiego ubezpieczenia, należy mu się dokładnie przyjrzeć, a szczególnie przejrzeć paragrafy mówiące o odpowiedzialności ubezpieczyciela i o możliwych przypadkach wyłączenia takiej odpowiedzialności. Często możemy znaleźć zapisy mówiące o tym, że ubezpieczyciel nie przejmie spłaty zobowiązania, czy też nie wypłaci kwoty ubezpieczenia, jeżeli na przykład utracimy pracę za porozumieniem stron bądź na przykład podczas wydarzenia uniemożliwiającego na późniejszą spłatę będziemy pod wpływem alkoholu. Jeżeli pracujemy jako kierowca, wówczas prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, może również wyłączyć odpowiedzialność ubezpieczającego.

Ważną kwestią jest również możliwość odzyskania choćby części kwoty ubezpieczenia w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub po dokonaniu całkowitej spłaty.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem pomimo tego, że jest droższy od swojego standardowego odpowiednika daje nam bezpieczeństwo, które jest warte swojej ceny.

Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *