Kredyt gotówkowy – jak dostać go bez problemu – KREDYT123.PL

Kredyt gotówkowy – jak dostać go bez problemu – KREDYT123.PL

Zdolność kredytowa

Chcąc zadbać o zdolność kredytową, powinno się mieć na uwadze to, że niektóre z usług bankowych w istotnym stopniu ją redukują. Posiadając przyznany debet w koncie, czy kartę kredytową, z jakich w zasadzie nie korzystamy, należy przeanalizować rezygnację z nich, o ile zamierzamy sięgnąć po wyższy kredyt gotówkowy. Rozwiązanie to pozwoli nam powiększyć zdolność, tudzież dodatnio wpłynie na nasze szanse na korzystne rozpatrzenie wniosku o finansowanie.

Historia kredytowa

Jeżeli miałeś w dowolnym czasie nieznaczne komplikacje ze spłatą pożyczek, niedługie zwłoki w opłaceniu rat, warto, jest zbadać jakie informacje na ten temat są dostępne w BIK. Jeśli się okaże, że pomimo zupełnej spłaty pożyczki jest to wciąż widoczne, można zwrócić się do banku, który udzielił finansowania o wykreślenie wpisu w BIK dotyczącego zaległości. Prócz tego bezwzględnie trzeba doglądać punktualności płatności bieżących rat, by nie dopuszczać do pojawienia się poślizgów, albowiem wpłynie to negatywnie na naszą historię kredytową. Osoby, które nie korzystały do tej pory z żadnych pożyczek, zdołają stworzyć należytą historię kredytową, biorąc niewielką pożyczkę, czy też nabywając coś na raty, tak aby spłacić zobowiązanie, jak najprędzej i móc starać się o większy kredyt. Zabieg taki ma znaczenie, dlatego że banki nie lubią zarówno osób z widocznymi zwłokami w BIK, jak i tych, które nie posiadają żadnej historii.

Dobierz kredyt do swoich możliwościkredyt_gotowkowy

Prócz tego, aby mieć pewność, że otrzymamy pozytywną decyzję kredytową, możemy dodatkowo dopasować do naszych możliwości kredyt, o jaki się staramy. Obowiązuje w tej kwestii jedna reguła, która mówi, że wraz z wydłużeniem czasu spłaty rośnie zdolność kredytowa. Starając się w związku z tym uzyskać maksymalnie wysoki kredyt, powinno się jego spłatę rozciągnąć na jak najdłuższy czas. Jest to zabieg prosty, a równocześnie niezwykle pożądany w podniesieniu zdolności kredytowej. Istotne jest przy tym wybranie rat równych, które nie zmienią się przez cały okres obowiązywania umowy, dzięki czemu również zyskamy na zdolności. Spadnie ona w momencie, gdy zdecydujemy się na raty malejące, ponieważ wówczas pierwsze raty będą o wiele wyższe od końcowych.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, możemy go elastycznie dobrać do Własnych możliwości finansowych. Zdobędziemy dzięki temu nie tylko zdolność kredytową, lecz dodatkowo zapewnimy sobie niezakłóconą spłatę kredytu. Wysoka rata w przypadku powstania chwilowych kłopotów może przyczynić się do trudności w terminowym jej spłacaniu, co odbije się na naszej historii kredytowej.

Kredyt gotówkowy – jak dostać go bez problemu – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *