karta walutowa

Karta walutowa – KREDYT123.PL

karta walutowaKarta walutowa – sposób na podróżowanie za granicę.

Zamiast płacić gotówką lub monetami, karty kredytowe mogą być używane do płacenia za zakupy towarów i usług z dowolnego miejsca na świecie.

Wyjeżdżając poza granice kraju mamy do wyboru kilka sposobów postępowania z naszą gotówką. Mamy świadomość, że skorzystanie z naszego przelewu złotówkowego będzie kosztowne. Musimy więc znaleźć inne sposoby na zdobycie gotówki. Możemy, na przykład, korzystać z lokalnych banków do wpłacania i odbierania gotówki podczas pobytu poza krajem. Możemy też wypłacić gotówkę z bankomatu podczas naszej podróży.

Czym jest konto walutowe?

Konto walutowe pomaga ludziom dokonywać transakcji w obcej walucie, takich jak transfer pieniędzy pomiędzy krajami lub firmami.

Możesz otworzyć własne konto walutowe. Zaletą tej formy sklepu internetowego jest możliwość wymiany walut, z brokerem lub bez, po znacznie korzystniejszych kursach niż te, które otrzymalibyśmy za pośrednictwem tradycyjnych banków. Kolejną zaletą takiej platformy jest oferowanie oprocentowanych kredytów zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych kredytobiorców.

Są one dodawane do kont walutowych. Co o nich wiemy?

Czym jest karta walutowa?

Często można nosić przy sobie różne rodzaje kart i przełączać się między różnymi walutami. Jednak dla każdej waluty zostanie wydana inna karta debetowa lub kredytowa.

Zazwyczaj wiemy, ile coś kosztuje i nasze konto obciążane jest dokładnie taką kwotą, na jaką opiewa dana rzecz lub usługa. Nie musimy się więc martwić o przeliczanie walut. Jeśli rachunek za kolację we Włoszech wynosi 100 euro, to zapłacimy dokładnie np. 100 euro, albo możemy zapłacić dokładnie taką kwotę korzystając z karty walutowej np. „Migro-Europia”. Karty z kontami zagranicznymi wyposażone są w technologie „PayPass” i „PayWave”. Oprócz innych zalet, są one wolne od opłat za przewalutowanie i mogą być dokonywane na rzecz osób niepełnoletnich. Największą zaletą tych kart walutowych jest to, że unikamy kosztów przewalutowania płacąc w jednej walucie w innym kraju.

W którym banku otrzymamy kartę walutową?

Wiele osób może korzystać z kart do rachunków walutowych oferowanych przez te banki. Szczegółowe informacje na temat ofert i warunków, na jakich karty są oferowane, można znaleźć w poniższej tabeli.

Wszędzie tam, gdzie możliwe jest uzyskanie karty walutowej, pieniądze prawie w każdym przypadku idą za darmo. Są pewne wyjątki. Jedyne banki, które oferują takie darmowe karty to mBank, T-Mobile USA i Credit Agricole. Od 1 listopada 2009 roku Alior Bank pobiera opłatę miesięczną w wysokości 30 zł, a BPH w wysokości 10 zł. W większości banków wszystkie opłaty ponoszone są w przypadku dokonywania kartą transakcji w obcej walucie. (Opłat można uniknąć wybierając kartę do transakcji czekowych lub oszczędnościowych).

Podsumowując, konta elektroniczne w większości polskich banków są integralną częścią ich oferty. Lepiej jednak upewnić się, że to, co dany bank również oferuje, to karta bankowa. Ten plastik jest wybawieniem w wielu sytuacjach, a także może służyć do dokonywania płatności do krajów poza granicami Polski bez żadnych opłat. Jednak ten produkt nie pójdzie tylko do banku. Możemy również odwiedzić kantor internetowy, ale o tych napiszemy w przyszłym poście.

Karta walutowa – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *