Czas spłaty kredytu a nasza osobista sytuacja finansowa. – KREDYT123.PL

Jak pokazują ostatnie badania Eurostatu Polska znajduje się w niechlubnej czołówce państw gdzie wskaźnik wiedzy obywateli o finansach jest niezwykle niski. Nie było by to powodem do zmartwień leczy skutki są odczuwalne nie tylko dla samych mieszkańców naszego kraju, ale przekładają się na kondycję rodzimej gospodarki.

W ostatnim czasie eksperci coraz częściej podkreślają konieczność wprowadzenia to polskich szkół przedmiotu z zakresu finansów i oszczędzania. Jak się, bowiem okazuje przeciętny Polak o finansach wie niewiele i skutkiem tego ponosi spore reperkusje.

Przykładowo wielu naszych rodaków nie czyta umów, które podpisują (szczególnie znacznie mają w tym przypadku umowy o kredyt lub pożyczkę). Pytania i wątpliwości w tym zakresie ogranicza zwykle do pozyskania wiedzy w zakresie „ile będzie wynosić miesięczna rata”, więcej go nie interesuje. Jest to poważny błąd, bowiem często zdarza się tak, że osoba podpisuje umowę pożyczki, do ręki dostaję kwotę rzędu tysiąca złotych a łącznie o spłaty otrzymuje sumę ośmiu tysięcy. Rata jest oczywiście niska, ale co z tego skoro musimy tych rat oddać znaczną ilość?

Żeby nie dopuścić do ta kuriozalnych sytuacji specjaliści z branży finansowej zalecają, aby korzystać z pomocy doświadczonych doradców finansowych, którzy nie są zależni od jednego podmiotu udzielającego kredytu lub pożyczki.

Czas spłaty kredytu a nasza osobista sytuacja finansowa. – KREDYT123.PL


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *